8 Temmuz hava durumu! Bugün hava iyi mi olacak?

Türkiye’nin büyük çoğunluğunda hava parçalı ve azca bulutlu. Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde mahalli yağmurlar görülebilir. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde, doğu kesimlerde yer yer normallerin üstünde ölçülüyor.
Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Orta ve Şimal Ege’de şimal yönlerden güçlü esiyor. Öteki kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi umut ediliyor.
Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu, yer yer bölgesel yağmur geçişleri de görülebilir. Hava sıcaklıkları bölgede 32 ile 35 aşama içinde ölçülüyor.
Ege Bölgesinde sema azca bulutlu, güneş görülüyor. Isı Denizli dolaylarında 38 derecelerde ölçülüyor. Öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı. İzmir’de ise 33, Afyonkarahisar’da 31 aşama ısı var.
Akdeniz Bölgesinde parçalı ve azca bulutlu bir hava hakim. Isı bölgede en yüksek 33 derecelerde ölçülüyor. Cumartesi günü de benzer bir hava durumu umut ediliyor.
İç Anadolu Bölgesinde de hava parçalı ve azca bulutlu. Isı Ankara’da 31, Sivas’ta 29 aşama ölçülüyor. Cumartesi günü bölgenin batısında yağış görülebilir.
Karadeniz Bölgesinde parçalı ve azca bulutlu bir sema var. Yer yer bölgesel yağmurlar da görülüyor. Isı ise bölgede 26 ile 29 aşama içinde ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağış görülüyor. Bölgenin kalanı ise parçalı bulutlu ve güneşli bir havaya haiz. Isı batı kesimlerde 36 aşama, öteki kentlerde ise en yüksek 28-29 derecelerde ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcak ve bolca güneşli havalar devam ediyor. Hava sıcaklıkları Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 derecenin de üstüne çıktı. Bilhassa öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.
 

Son Dakika Haberler