Ahmet Ağaoğlu: Trezeguet ücretini indirdi

 
Trabzonspor’a aktarma olduğundan mutlu bulunduğunu belirten Trezeguet, “Mükemmel bir başkanımız, mükemmel bir hocamız ve mükemmel taraftarlarımız var. Şampiyon bir takıma geldiğimi ve buradaki beklentileri biliyorum. Ben de burada olacağım 4 yıl süresince şampiyonluklar kazanmaya devam edeceğiz ve hatta daha uzun seneler da bunu devam ettireceğiz. Takıma devamlı en iyisini vermem icap ettiğinin farkındayım. Ben de performansımla beraber taraftarlarımızı devamlı mutlu etmeye çalışacak bir oyuncuyum. Ümit ederim bu yıllarda da şampiyonlukları birlikte kutlayacağız” diye konuştu.
“FORMAYI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”
Trezeguet, maçlara çıkmak için sabırsızlandığını belirterek, “Kendi ülkem ve kim bilir Ortadoğu’nun en büyük takımlarından birinden geliyorum aslına bakarsanız, kim bilir en büyüğünden kısaca El Ahly takımından. Büyük bir takımda beklentilerin neler bulunduğunun, orada neler yapmam icap ettiğinin farkındayım. Bunu daha ilkin yaşadığım için biliyorum. Taraftarlarımızla buluşmak ve takıma destek olabilmek için sabırsızlanıyorum. Başkanımıza bu kulübe katılmamda bu kadar fazlaca katkısı olduğundan teşekkür etmek isterim. Bu formayı hak etmiş olduğu yere devamlı taşıyabilmeyi umuyorum. Buradaki hepimiz en iyisini hak ediyor. Umuyorum ben de burada olduğum süreç süresince devamlı bu formayı en iyi şekilde temsil edeceğim” ifadelerini kullandı. Trezeguet’nin maliyeti KAP’a bildirildi
“MAKSİMUM ŞARTLARIMIZI ZORLADIK”
Törende konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trezeguet’nin transferinin uzun süreç aldığını söylemiş oldu. Ağaoğlu hem Trezeguet’nin kulübü Aston Villa’nın hem de Mısırlı oyuncunun fedakarlık gösterdiğini belirterek, “Kulübümüzün şartları doğrultusunda bizde maksimumu şartlarımızı zorladık ve bu transferi gerçekleştirmek için şu an buradayız. Futbolcumuzun bugüne gelmesinde alın teri döken başta kıymetli ailesi olmak suretiyle tüm kulüplere, kulüplerin yöneticilerine, hocalarına ve geçmiş ekip arkadaşları teşekkür ediyorum. Bilhassa bu yaş grubundaki bir oyuncunun böylesine verimli bir noktaya gelmesinde şüphesiz ki her insanın fazlaca büyük bir oranı vardır. Bunun içinde iki tane Süper Lig kulübümüz de var. Biri Kasımpaşa, diğeri de Başakşehir kulübü” dedi.
“BAŞARILI SEZONLAR GEÇİRECEĞİNE İNANCIM TAM”
Kuvvetli bir ekibe haiz olduklarını söyleyen Ağaoğlu, “Sezonu şampiyon olarak tamamladık. Fakat önümüzdeki sürem hem Süper Lig’de hem Türkiye Kupası’nda hem de inşallah Şampiyonlar Ligi’nde savaşım edecek olan takımımızı güçlendirmek en büyük hedeflerimizden birisi. Ikimiz de bu doğrultuda seyretme ekibinin ve hocamızın verdiği raporlar doğrultusunda gereksinim duyulan mevkilere transferlerimizi teker teker gerçekleştiriyoruz. Futbolcumuz Trezeguet de bu oyunculardan birisiydi. Takımımıza mühim güç katacağına inandığımız bir oyuncumuz. Dolayısıyla camiamıza hayırlı, uğurlu olsun. Bizimle beraber 4 senelik süreçte başarı göstermiş sezonlar geçireceğine olan inancımız tam. Bu doğrultuda ben yeniden bu transferde alın teri döken her insana teşekkür ediyorum ve Trezeguet’e de Trabzonspor’a sefalar getirdin diyorum” ifadelerini kullandı.
TREZEGUET 400 BİN EURO İNDİRİM YAPTI
Başkan Ağaoğlu, aktarma sürecindeki uzun devam eden pazarlıklarda Trezeguet’in tutarında 400 bin Euro indirim yapması sebebiyle klasikleşen forma satışı dinsel töreninde oyuncuya 61 tane forma sattığını da ekledi.

Son Dakika Haberler