Aile toplumsal destek yardım ödemeleri ne vakit yatacak?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, başvuruları başlamış olan Türkiye Aile Destek Programı kapsamında, 12 ay süreyle ödenecek maddi yardımdan, daha ilkin asla toplumsal yardım almamış vatandaşların da faydalanabileceğini bildirdi. Bu gelişmenin arkasından, söz mevzusu destekten yararlanmak isteyenlerin araştırmaları da hız kazanmıştır.
AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Türkiye Aile Destek Programı’ndan yılda ortalama 4 milyon hanenin yararlanmasını bekliyoruz. Hanelerin gelir durumlarına nazaran belli bazı şartları var. Aylık 450, 550, 600 lira olmak suretiyle üç segmentte destek vereceğiz. Senelik 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira içinde değişecek. Bunu 12 ay süresince süreli ve tertipli yapmış olacağız. Başvuruları inşallah 27 Haziran Pazartesi günü almaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.  Vatandaşların başvurularını e-devlet üstünden yapabileceklerini aktaran Bakan Yanık, e-devlet uygulamasını kullanmayanların Toplumsal Yardımlaşma Dayanışma Vakıflarına müracaat yapabileceğini kaydetti.
AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu “Türkiye Aile Desteği Programı”na ilişkin Bakan Yanık, “Mevcut toplumsal yardım yararlanıcıları yoksulluğun yanında başkaca dezavantajları da olan gruplar iken, bu paketle biz fazladan bir dezavantaja gerek kalmaksızın, sosyoekonomik düzeyi belirlenenin altında olan yurttaşlarımıza da toplumsal yardım desteği sağlayacağız.” diye konuştu.
AİLE DESTEK YARDIMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN?
Ödemelerin Kurban Bayramı ile beraber hesaplara geçmesi umut ediliyor.
Bakan Kirişci deklare etti! 181 milyon lira hesaplara geçiyor

Son Dakika Haberler