Belhanda’dan derbi itirafı: Terim beni öldürecekti

Adana Demirspor’a transferi öncesi Başkan Murat Sancak’la yapmış olduğu görüşmelere ilişkin konuşan Belhanda, Galatasaray’da oynadığı dönemde Kadıköy’de Fenerbahçe’yi yendikleri maçta görmüş olduğu kırmızı kart sonrası Fatih Terim’in kendisine tepki gösterdiği söylemiş oldu.
Younes Belhanda’nın Vole’nin Youtube hesabına yapmış olduğu açıklamalardan satır başları şu şekilde:
“BAŞKAN EVİME GELDİ”
“Adana Demirspor kariyerim başkanın evime gelmesiyle başladı. Bana projelerden bahsetti ve ben de buna inanarak buraya geldim. Geçen yıl güzel bir sürem geçirdik, bir ihtimal Avrupa’ya bile gidebilirdik. Buradaki ilk sezonumda kariyerimde asla yaşamadığım sakatlıklar yaşadım fakat bu yaz tedavilerimi gördüm, şu an fazlaca iyiyim. Doğal ki tüm hocaların değişik bir sistemi olabilir fakat hocaların benden genel anlamda istediği aynı. Bir aksiyon yaratmamı, 10 numara şeklinde pozisyon yaratmamı, savaşım etmemi istiyorlar.” G.SARAY’A GÖNÜLDEN BAĞLIYIM, FIFA’YA GİTME SEBEBİM…”
“Ben Galatasaray’da 4 yıl geçirdim. O kulübe hakkaten gönülden bağlıydım. 3 ay süresince oturup üzülemezdim, ikinci bir proje ulaşınca inandım ve Adana Demirspor’a imza attım. Galatasaray’a asla kırgın değilim. Orada bir tek tek bir kişiyle sorun yaşadım fakat bu kişisel bir problemdi. Ben de FIFA’ya başvurdum mevzu asla para değildi, bu bir tek kendisinin bunu halletmeye hakkı olmadığını göstermek için yaptığım bir hareketti.”
“ŞAMPİYONLUK MAÇINDA SAHADA OLMAYI ÇOK İSTİYORDUM”
“Şampiyonluğu 1 golle kaybettiğimiz son maçta orada olamasam da kazanmalarını fazlaca istedim. Kontratımın bitecek olmasına karşın o sahada olmayı fazlaca istiyordum fakat bir golle şampiyonluğu kaptırdık son maçın üzüntüsü fazlaca büyüktü benim için.
“FATİH TERİM BEKLEMEMİ SÖYLEDİ”
“Kadro dışı haberi ulaştıktan sonra Fatih Terim, beklememi ve bunu başkanla konuşacağımızı söylemiş oldu. Fakat ben bunun bir işe yaramayacağını, başkanın sonucu daha evvel verdiğini belirttim. Kendisine fazlaca teşekkür ettim tüm yaptıkları için, ilişkimiz de hala devam ediyor. Ne yaparsak yapalım birlikte yaptıklarımızı silemeyiz.”
“YUNUS AKGÜN, G.SARAY’I TAŞIYACAK”
“Geçen senelerden değişik olarak Yunus Akgün bu yıl fazlaca fazla maç oynadı. Bu yüzden fazlaca başarı göstermiş olacağını ve bu başarıyı Galatasaray’a taşıyacağını biliyorum. Biliyorsunuz ki Real Madrid bile Galatasaray’a ulaşınca baskı yaşadıklarını söylüyordu. Artık bunu aştıklarını düşünüyorum, kanatlarda Kerem ve Yunus olarak Galatasaray’da iyi bir ekip oluşturacaklarına inanıyorum.”
“GALATASARAY’DA HİÇBİR ZAMAN 10 NUMARA GİBİ OYNAMADIM”
“Sneijder, Galatasaray’da hakkaten 10 numara olarak oynadı fakat ben hiçbir süre gerçek bir 10 numara şeklinde oynamadım. Hep 8 numara pozisyonunda oynadım. Kimi zaman maç gereği benim ileri çıkıp seçenek yaratmam gerekiyordu.”
“FENERBAHÇE MAÇINDA KONSANTRASYONA GEREK YOK”
“Fenerbahçe – Galatasaray maçlarında extra konsantrasyona gerek kalmıyor. Esasen adrenalin size sahada yapmanız gerekeni yaptırıyor. Derbi maçlarında en unutamadığım 20 yıl sonrasında gelen galibiyetti. Oyundan çıkarken kırmızı kart gördüm. Rakibim Deniz Türüç de görmüştü. Fatih Terim beni öldürecekti. O maçın sonunda kazanmamızı ve soyunma odasındaki mutluluğumuzu unutamayacağız.”
“FENERBAHÇE’Yİ GİTSEYDİM…”
“Fenerbahçe’ye gitmiş olsaydım bir ihtimal değişik bir tarafa gidecektim. Tamamen yazgı diyebilirim. Bir ihtimal şu an burada olmayacaktım.”
Belhanda’nın soru-cevap kısmındaki tek kelimelik yanıtladı:
Fatih Terim – İmparatorLouis Nicollin – AileOlivier Giroud – En iyi forvetFernando Muslera – KaptanFenerbahçe – SavaşMario Balotelli – Büyük yetenekMurat Sancak – Adam
 

Son Dakika Haberler