Demir Yumruk’ta ‘deli’ oyunlar! Milyon dolarlık evsiz…

Demir-Çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozan, sektördeki firmaları dönem dışı bırakarak tekelleşen, kurmuş oldukları paravan firmalar üstünden 105 milyarlık düzmece satmaca ile devleti 25 milyar lira zarara uğratan 3 değişik kabahat grubuna yönelik operasyonda yeni detaylar ortaya çıkıyor. Soruşturma kapsamında meydana getirilen araştırmalarda onlarca içi boşaltılmış, batık duruma getirilmiş şirket bulunmuş oldu.
SOKAKTA YAŞIYOR
Ankara Güvenlik Mali Suçlarla Savaşım ekipleri, kâğıt üstünde milyon dolarlık şirket sahibi İbrahim D.’yi yakalamak için gittikleri Adana’da şoka uğradı. Yırtık elbiseler, kir pas içinde, dişleri dökülmüş ve sokakta yaşayan İbrahim D.’nin “milyon dolarlık” şirket sahibi olabileceğine takımlar ilkin inanamadı. Sadece hakkında gözaltı sonucu vardı ve İbrahim D. yakalanarak emniyete getirildi. Hücreye konulmuş olan ‘evsiz’ İbrahim D. ile ilgili gerçek de burada ortaya çıktı. AKLİ DENGESİ YOK
İbrahim D.’nin akıl sağlığı yerinde değildi, üstüne şirket kurulmuştu. Bu şirket üstünden ise 4 ayda 210 milyon liralık işlem yapılmıştı, naylon faturalar düzenlenmişti. Akli dengesi yerinde olmayan İbrahim D. üstünden milyon liralık vurgun yapılmıştı. İbrahim D., konulduğu hücrede garip davranışlarıyla da dikkat çekiyordu. Kalmış olduğu tek kişilik hücrede yılan arayan İbrahim D.’nin kendisine yöneltilen “Ne yapıyorsun” sorusuna ise “Yılan var, onu arıyorum. Yakalayıp, pişirip yiyeceğim, yolumu bulacağım” diyerek garip cevaplar verdiği öğrenildi.
KIYAFETLERİ YIRTIK
Polislerin yırtık elbiselerle, üstü başı kir içinde sokakta yaşarken bulmuş olduğu İbrahim D.’nin, cezai ehliyetinin olup olmadığının belirlenmesi için detaylı sıhhat kontrolünden geçirileceği öğrenildi. İbrahim D. hakkında, daha önceki yıllarda uyuşturucu bulundurma, kasten yaralama, fena işlem, dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma benzer biçimde suçlarda işlem yapıldığı ve sabıkası bulunmuş olduğu belirlendi.
Kaynak: Özgürlük / Fevzi Kızılkoyun

Son Dakika Haberler