Fenerbahçe 3-0 Mol Fehervar MAÇ ÖZETİ

05.07.2022 23:47 Son Güncelleme: 05.07.2022 23:48 Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, mücadeleye şu 11’le çıktı: Altay, Osayi-Samuel, Szalai, Kim, Ferdi Kadıoğlu, İsmail Yüksek, İrfan Can Kahveci, Rossi, Pelkas, Bruma, Serdar Dursun. Mol Fehervar Teknik Direktörü Gabor Marton ise sahada şu 11’i sahaya sürdü: Rockov, Nego, Rus, Lüftner, Shabanov, Hangya, Pokorny, Pinto, Petryak, Dardai, Zivzivadze.
Mücadelenin 37’nci dakikasında Fenerbahçe öne geçti. Bruma’nın pasında soldan sıfıra inen İrfan Can Kahveci’nin ortasında rakipten dönen topla penaltı noktası civarında buluşan Serdar Dursun’un vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 1-0. 43’üncü dakikada Fenerbahçe farkı 2’ye çıkardı. Ferdi’nin sağ kanattan ortasında savunmadan dönen topla buluşan Rossi’nin vuruşunda meşin yuvarlak ağlara gitti: 2-0. Karşılaşmanın 61’ini dakikasında Fenerbahçe farkı 3’e çıkardı. Sağdan gelişen atakta topla buluşan Rossi’nin vuruşunda savunmadan seken top Lincoln’de kaldı. Bu oyuncunun pasında topla buluşan Valencia’nın kafa vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 3-0.
OSAYI-SAMUEL DEVAM EDEMEDİ 
Karşılaşmanın 5’inci dakikasında Osayi-Samuel, girmiş olduğu ikili mücadelede yerde kaldı. Mücadelenin 12’nci dakikasında kendisini tekrar yere bırakan 24 yaşındaki oyuncu, meydana getirilen müdahalenin arkasından 30’uncu dakikaya kadar devam edebildi. Teknik direktör Jorge Jesus, sakatlık yaşayan Osayi-Samuel’in yerine Novak’a forma verdi.
DEVRE ARASINDA UYARILAR
Fenerbahçe’de teknik direktör Jorge Jesus, dönem içinde ısınan Valencia, Lincoln ve Zajc’a uyarılarda bulunmuş oldu. İdmanlarda ve hazırlık maçlarında oyuncularla bire bir görüşmeler icra eden ve devamlı uyarılarda bulunarak istediklerini aktaran Jesus, Mol Fehervar maçında da uyarılara devam etti. Tecrübeli teknik adam, karşılaşmanın dönem içinde Valencia, Lincoln ve Zajc ile kısa bir görüşme yapmış oldu. Oyunculara isteklerini aktaran Jesus, ikinci yarıda Serdar Dursun’un yerine Valencia, Bruma’nın yerine Lincoln, Pelkas’ın yerine ise Zajc değişimleri ile başladı.
Mücadelenin 68’inci dakikasında ise su molası verildi. Teknik direktör Jorge Jesus, bu kez de 64’üncü dakikada İrfan Can Kahveci’nin yerine oyuna giren Emre Mor’a uyarılarda bulunmuş oldu. 65’inci dakikada yaşanmış olan bir pozisyonda pas vermekte geç kalan Emre Mor’la bir süre konuşan Jesus, hatasını ve yapması ihtiyaç duyulan şeyler hakkında bilgiler aktardı. 
İKİNCİ YARI 9  DEĞİŞİKLİK
Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, mücadelenin ikinci yarısına 3 değişiklikle başladı. Jesus; Serdar Dursun’un yerine Valencia, Bruma’nın yerine Lincoln, Pelkas’ın yerine ise Zajc’a vazife verdi. 64’üncü dakikada Rossi’nin yerine Arda, İrfan Can Kahveci’nin yerine Emre Mor, Kim Min-Jae’nin yerine Yiğit Efe Demir oyuna dahil oldu. 76’ncı dakikada Emre Mor’un yerine Muhammed Gümüşkaya, 87’nci dakikada Szalai’nin yerine Çağtay Kurukalıp, Ferdi Kadıoğlu’nun yerine Burak Kapacak vazife aldı. 
Teknik direktör Jorge Jesus, Altay Bayındır ile İsmail Yüksek’e 90 dakika vazife verdi.
 

Son Dakika Haberler