Genç pilotun acı sonu! Sivrisinek ısırığı hayatına mal oldu

İngiltere’nin Suffolk şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Oriana Pepper, en büyük düşsel uçmak olan gencecik bir pilot adayıydı.
İngiliz havayolu şirketi EasyJet’te yetişmen pilotluk meydana getiren genç hanım geçen yıl temmuz ayında yaşadıklarından sonrasında korkulu bir halde yaşamını kaybederek sevenlerini yasa boğdu.
Pepper, geçen temmuz ayında Belçika’nın Antwerp kentinde bir sivrisinek tarafınca ısırıldıktan beş gün sonrasında öldü.
KORKUNÇ BİR TRAJEDİ
Suffolk kenti kıdemli adli tabibi Nigel Parsley, bunun “önünde mükemmel bir kariyere haiz olan genç bir kadın için talihsiz bir trajedi” bulunduğunu söylemiş oldu.
Ipswich’teki Suffolk Adli Tıp Mahkemesi, Oriana Pepper’ın Oxford’daki EasyJet programındaki kuram sınavlarını yüksek puanlar ile geçtiğini ve ekipman değerlendirmeleri için Belçika’ya gittiğini deklare etti. 7 Temmuz’da bir hastanenin kaza ve acil servisine, sağ gözündeki ısırık şişmiş ve enfeksiyon kapmış halde başvurdu. Pepper, bu ısırığın canına mâl olacağından habersizdi…
ADLİ TABİP: DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM
Özgürlük’te yer edinen habere nazaran Oriana Pepper’a antibiyotik reçete edildi, sadece iki gün sonrasında, baygınlık geçirdikten sonrasında adam arkadaşı tarafınca hastaneye geri götürüldü.
Adli hekim Parsley, Pepper’ın “Alnındaki bir böcek ısırığının niçin olduğu ciddi bir enfeksiyon sonucu” öldüğünü söylemiş oldu.
Parsley “Daha ilkin asla bu şekilde bir dava görmedim” diyerek durumun sıra dışılığının altını çizdi.
ALNINDAKİ ISIRIK YÜZÜNDEN ÖLDÜ
Talihsiz genç hanım üç gün sonrasında 12 Temmuz 2021’de hastanede öldü.
Ölümünün tıbbi sebebi, kan damarlarının tıkanması olan beyindeki septik emboli olarak açıklandı. Buna ise alnındaki ısırık sebebiyle staphylococcus aureus isminde olan bakterilerin niçin olduğu bir enfeksiyon sebep oldu.
“HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORDU”
Vakayla ilgili duruşma esnasında okunan bir açıklamada, Oriana Pepper’ın babası Tristan, kızının kendisi ve gene yetişmen bir ticari pilot olan kardeşi Oliver ile uçmaya gitmeyi oldukça sevdiğini” söylemiş oldu.
Acılı baba “Kızım sevilmiş olduğu biriyle tanışmıştı, ticari pilotluk eğitimi alıyordu ve hayallerini gerçekleştiriyordu” dedi.
(Fotoğraf: BBC)
İşte Boris Johnson’un yerine geçebilecek adlar

Son Dakika Haberler