İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör öğrencisinden şikâyetçi oldu: Korkuyla yaşıyorum

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feryal Gün Soysal’ın iddiasına gore, okuldaki uzmanlık eğitimini tamamlayan M.H. 13 Haziran tarihinde çocuk cerrahisi kısmına giderek yanına 8 tane reçete aldı ve Doç. Dr. Başak E.’nin kaşesini üstlerine bastı. Serviste görevli iki tabip da durumu bölüm başkanı Prof. Dr. Feryal Gün Soysal’a iletti. Soysal da durumu okul yönetimine bildirdi ve soruşturma başlatıldı.
M.H. bu gelişme üstüne toplumsal medya hesabından mesajlar göndererek Prof. Dr. Soysal’ı ve annesini tehdit etmeye başladı. “İstanbul’da rahat bir adım atamazsınız”, “Asla kimse sizi bu durumdan kurtaramaz, polis, başat, savcı”, “Aşiretler söz sahibidir maalesef”, “Tehditler gerçeğin yüzde biri değil, kim olduğumu anlayamazsınız”, “Kara M., kaç şahıs piyasadan kaldırıldı haberiniz yok doğrusu” şeklindeki mesajlar üstüne Prof. Dr. Soysal avukatı vasıtasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. CİNAYETİ ÖRNEK GÖSTERDİ
Ankara’da akademisyen Ceren Damar Şenel’in, talebesi tarafınca katledildiğini şikâyet dilekçesinde belirten Prof. Dr. Soysal’ın avukatı, “Bu durum toplumda infial yaratmış bir vaka olarak hâlâ hafızalarımızdadır. Toplumda rol ve model olması ihtiyaç duyulan bu kişinin bu biçim davranışlar sergilemesini hiçbir gerekçe haklı gösteremez. Yüreği insan sevgisi ile dolu olması beklenen doktorluk şeklinde bir meslek sahibi şahsın bu davranışı cezasız kalmamalıdır. Onuru zedelenen müvekkil, uğramış olduğu sertlik ve korkunun şokunu hâlâ atlatamamış, evine ve işyerine korkusuz olarak gidememiştir. Bu yüzden müvekkilin, uğramış olduğu işkence, hakaret, tehdit ve emek harcama hürriyetinin engellenmesinin sona ermesi için M.H.’nin en ağır cezayla cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.
Kaynak: Özgürlük / Özge Eğrikar

Son Dakika Haberler