Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı – Alanya Haber

 
ALANYA, (DHA) – ANTALYA’nın Alanya ilçesinde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96’ncı yıl kutlaması çeşitli etkinliklerle coşkuyla gerçekleştirildi.
Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nin desteğiyle İskele’de düzenlenen Kabotaj Bayramı kutlamalarına na Alanya Kaymakam Refiki Ramazan Kıyak, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan ve protokol üyeleri katıldı. Etkinlikler Liman Başkanı Sayhan’ın, Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Etkinlikler kapsamında Kıbrıs Vakaları Fotoğraf Sergisi açıldı. Kaymakam Refiki Kıyak, Başkan Yücel ve Liman Başkanı Sayhan denize saygı çelengi bıraktı.
YARIŞMALAR NEFES KESTİ
Etkinlikler kapsamında su sporu gösterileri, yatların kortej geçişi ve yağlı direkten bayrak alma yarışı yapılmış oldu. Yağlı direkten bayrak alma yarışını izleyenler, heyecanla yarışmayı takip etti. Yarışmalarda başarı elde edenler için ödül töreni düzenlendi. Etkinlikler, tekne turu ve havai fişek gösterisiyle bitti.

“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler