Son Dakika – Hava Durumu (06-07-2022)

Denizlerde rüzgar Marmara ile Orta ve Şimal Ege’de şimal yönlerden güçlü esiyor. Öteki kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi planlanıyor.
Marmara Bölgesinde hava azca bulutlu. Isı bölge genelinde 30 ile 35 aşama içinde ölçülüyor. Perşembe günü ise Edirne-Kocaeli dolaylarında mahalli yağmurlar görülebilir.
Ege Bölgesinde güneş bol miktarda görülüyor. Isı iç kesimlerde 30 derecelere terfi etti. Kıyı kesimlerde ise yer yer 38 aşama ölçülüyor.
Akdeniz Bölgesinde parçalı bulutlu, güneşli bir sema hakim. Isı Antalya’da 37, Adana’da 35 aşama ölçülüyor. Öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.
İç Anadolu Bölgesinde parçalı ve azca bulutlu bir hava görülüyor. Isı bölgede 29-31 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü sema durumunu koruyor, sıcaklıklar ise birkaç aşama yükseliyor.
Karadeniz Bölgesinde de hava parçalı ve azca bulutlu. Isı Bolu’da 28, Samsun’da 26, Gümüşhane’de 31 aşama ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinde de hava parçalı ve azca bulutlu. Isı Kars’ta 24, Malatya’da 35, Hakkari’de 30 aşama ölçülüyor. Bölgenin batı kesimlerinde yüksek sıcaklıklardan dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava önümüzdeki üç günlük dönemde sıcak ve bolca güneşli. Gaziantep’te ısı 38, Diyarbakır’da 39, Şanlıurfa’da 41 aşama ölçülüyor.

Son Dakika Haberler