Tüm liglerde deplasman yasağı kaldırıldı

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamada (TFF), 2022-2023 Futbol Sezonunda Süper Lig ‘in peşinden Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarında da deplasman seyircisi yasağı kaldırıldığı duyuruldu.
TFF’den kadro dışı yabancılar için izahat
Federasyondan meydana getirilen izahat şu şekilde: TFF Yönetim Kurulu tarafınca meydana getirilen değerlendirme sonucunda, 2022-2023 Futbol Sezonunda, Süper Lig’in peşinden Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarında da deplasman seyircisi yasağı kaldırılmıştır. 
Bu kararla beraber, üç ligde de ev sahibi kulüplerin, konuk takımın yazılı onayı ve İl yada İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun uygun bulması halinde, en fazla %10 olan konuk ekip izleyici kapasitesi %30’a yükseltilmiştir. 
Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin minimum %5’i oranında konuk ekip seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, her üç ligde de kulüplerin anlaşması ve İl yada İlçe Spor Güvenlik Kurulları’nın onayıyla, konuk ekip tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafınca kullanılabilecektir. 
Düzenlemenin bilgileri Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig statülerinde duyuru edilecektir.
Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.

Son Dakika Haberler